Skontaktuj się!

Spytaj o szczegóły! Umów się na pomiar!

Szafy Wnękowe

Szafy wnękowe które wykonujemy idealnie zagospodarowują daną przestrzeń.  Projektując i budując szafy wnękowe dbamy aby perfekcyjnie odwzorowywały one Państwa  potrzeby jednocześnie spełniając najwyższe standardy tego typu konstrukcji. Szafy wnękowe budowane na zamówienie dają również nieograniczoną możliwość wyboru akcesoriów i kolorystyki.

Szafa wnękowa – jaką wybrać?

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z problemem przepełnionych szaf, szczególnie, że popularne zajmujące bardzo dużo miejsca szafy wolnostojące po woli odchodzą w zapomnienie. Jak sobie radzić ze wszystkimi drobiazgami, ubraniami czy rzeczami codziennego użytku które wcześniej trzymaliśmy w szafach?

Najlepiej i najłatwiej mają osoby które w swoich mieszkaniach posiadają wnęki. Umiejscowienie w takich miejscach szafy wnękowe są nierzucające się w oczy, pakowne i przede wszystkim nie zajmują przestrzeni mieszkalnej. Przed montażem warto dobrze się zastanowić nad rozmieszczeniem w szafie półek, szuflad czy wieszaków w taki sposób aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest możliwość schowania w szafie wnękowej butów a nawet suszarki na ubrania czy deski do prasowania. Przeważnie szafy wnękowe mają co najmniej 50-60 centymetrów głębokości ale oczywiście wszystko zależy od dostępnego miejsca.

Kiedy ustalimy już jak powinno być zagospodarowane wnętrze szafy wnękowej przechodzimy do ustalenia jej wyglądu zewnętrznego. Na zewnątrz głównym elementem szafy wnękowej są drzwi. Mogą to być zarówno drzwi przesuwne jak i np. harmonijkowe. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w drzwiach szafy wnękowej lustra, co daje ciekawy efekt polegający na optycznym powiększeniu pomieszczenia.

Ostatnim ważnym elementem szafy wnękowej jest jej mocowanie. Wiele osób nie decyduje się na przymocowanie szafy wnękowej bezpośrednio do podłogi w związku z możliwością jej zniszczenia, oraz z przekonaniem że kiedyś szafa zostanie zdemontowana. W takim przypadku szafę wnękową można przymocować prowadnicami do ścian, warto jednak zauważyć, że mocowanie szafy do podłogi sprawi, że będzie ona stabilniejsza i przetrwa wiele lat. Pozostaje ściana tylna która ma zarówno zwolenników jak i przeciwników, ważne jednak aby zdecydować o jej istnieniu na etapie projektowania co pozwoli uniknąć późniejszych problemów montażowych.

Szafy wnękowe – Warszawa i okolice

Projektując i budując dla Państwa szafy wnękowe wykorzystujemy najnowsze dostępne technologię. Z roku na rok oferta szaf wnękowych staje się co raz bogatsza w związku z czym zwiększają się możliwości ich montażu w takich miejscach jak na przykład wnęki, skosy czy spadki. Podejmujemy się budowy szaf wnękowych w najmniej dostępnych miejscach zachowując najwyższe standardy tego typu konstrukcji. Nasza firma działa na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy!

Leave a Reply